Lomi Lomi

Ratnaabhyanga

Abhyanga

Udvartana

Jambira Pinda Sweda

Masaż Czekoladowy

Netra Vasti

Masaż Tajski

Shirodharma

Mukabhyanga

Klasyczny

Terapia Manualna Kręgosłupa

Masaż Świecą

Bańka chińską

Świecowanie uszu

Hammam Marokański

Hammam Turecki

Masaż Miodem

Masaż bambusam
i miotełkami

Masaż Balijski

Masaż TwarzyTerapia manualna kręgosłupa (chiropraktyka, kręgarstwo) - jest to terapia polegająca na przywróceniu ułożenia oraz funkcji w zablokowanych segmentach kręgosłupa. W terapii wykorzystuje się delikatne manipulacje oraz mobilizacje na kręgosłupie i innych stawach.

Poprzez nieprawidłowe obciążanie narządu ruchu dochodzi do zablokowania kręgów co w konsekwencji może prowadzić do ucisku na nerwy obwodowe lub do tzw. wypadnięcia dysku czyli przepukliny jądra miażdżystego.

Stosowane w takich przypadkach leczenie farmakologiczne zazwyczaj nie przynosi oczekiwanej poprawy jak również różnego rodzaju zabiegi fizykoterapeutyczne czy też ćwiczenia, ponieważ nie eliminują one przyczyny bólu.

Czym zajmuje się chiropraktyk?

W terapii manualnej nacisk kładzie się na prawidłową diagnozę która jest kluczem do przeprowadzenia skutecznego zabiegu. W terapii manualnej eliminuje się źródło bólu a nie tylko jego objawy.

Terapeuta dzięki odpowiednim technikom przywraca ułożenie poszczególnych kręgów co powoduje odbarczenie uciskanych struktur nerwowych oraz rozluźnienie aparatu więzadłowo- mięśniowego. Dzięki przywróconej funkcji pozbywamy się bólu oraz odzyskujemy komfort w wykonywaniu codziennych czynności.

Korzystając z zabiegów terapii manualnej jesteśmy w stanie usunąć dolegliwości nawet w przypadku tak poważnego schorzenia jakim jest tak zwany wypadnięty dysk czyli przepuklina jądra miażdżystego unikając często poważnej operacji kręgosłupa.

 

Terapia obejmuje:

- dyskopatie

- rwa kulszowa

- bóle krzyża

- bóle odcinka szyjnego kręgosłupa

- bóle między łopatkami

- rwa barkowa

- skoliozy

- bóle głowy pochodzenia odkręgosłupowego

- szumy w uszach pochodzenia odkręgosłupowego

- zawroty głowy pochodzenia odkręgosłupowego

- bóle bioder, kolan, barków, łokci, nadgarstka.

- wypadnięty dysk

- drętwienie, mrowienie stóp

- drętwienie, mrowienie palców rąk